Pomoc dla Maćka Miernika

Maciek Miernik znany m. in. z grup Index, Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984 jest ciężko chory. Zmaga się z nowotworem układu krwiotwórczego (szpiczak mnogi, wyniszczający kości). To stało się tak nagle. Maciek jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Wstawiono mu pięć tytanowych implantów. Być może trzeba będzie zrobić przeszczep szpiku. Są też przerzuty do żebra i biodra.

Z relacji przyjaciół Maćka wynika, że wyprzedał już całe swoje studio muzyczne. Nakłady na leczenie są bardzo wysokie.
Maciej od kilku lat jest ustatkowanym mężem Ady, a od trzech i pół roku jest szczęśliwym tatą ślicznej Lenki, dla której jest gotów walczyć z tym choróbskiem z całych sił.
Wszyscy, którzy spotkali go na swojej drodze wiedzą, jakim jest wspaniałym człowiekiem.
Od 20 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku i prawie zawsze goszczą u niego przyjaciele, znajomi i nieznajomi z Polski, którym nigdy nie odmówił pomocy.
Teraz on się znalazł w trudnej sytuacji. Pomóżmy mu stanąć na nogi.

W Polskiej Fundacji Muzycznej utworzyliśmy specjalne subkonto „MACIEJ MIERNIK”, na którym będziemy gromadzić środki na leczenie Macieja.

PL 93 1140 1977 0000 2634 0600 1038Maciej Miernik walczy z rakiem

Maciejowi Miernikowi (zespoły Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984) pomagamy od 2011 roku, od pamiętnego koncertu w Stodole (zagrali wtedy: Aurora, Variete i Róże Europy, Wilki, Made in Poland, AYA RL, Piersi, Lady Pank, Cheapczad, Neo Retros, PoliVinyl, Stirwater, Sztyk, Człowiek Orkiestra oraz Eldo i Ramona Rey). Od tylu już lat Maciek walczy z chorobą…Czytaj więcej…