Adam Pernal „Smutny” – pianista kabaretu „Potem”

Adam Pernal „Smutny” – pianista kabaretu „Potem” – jest najwspanialszym kosmitą, jakiego kiedykolwiek spotkaliśmy. Jego nieziemskie poczucie humoru powalało nas niejednokrotnie. Teraz on sam musi zmagać się z podstępnym, okrutnym i całkowicie nieśmiesznym Obcym. I chodzi o to właśnie, by nie zmagał się sam. W tej nierównej walce stańmy po jego stronie. Po jasnej stronie. Bo w końcu co lepszego można w życiu zrobić, niż pomóc w dobrej sprawie? Pomyślcie nad tym. Potem się z tym zgódźcie. A później pomóżcie. Wesołe koncerty dla „Smutnego” od 15 do 23 kwietnia, gdzie bądź, czyli jak kraj długi i szeroki.

“Smutny”, to wieloletni pianista i kompozytor legendarnego kabaretu Potem. Jest autorem wielu piosenek, które w latach 90. śpiewali Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Leszek Jenek, Władysław Sikora i Mirosław Gancarz. Niekiedy nawet udzielał się aktorsko. Do historii przeszedł już niezapomniany skecz “Nudzę się”, w którym “Smutny” niebezpiecznie buja się na krześle, a w finale łamie je i wywraca pianino. Zapewniał “potemowcom” akompaniament do końca działalności formacji, czyli do 1999 r. Cztery lata później objął stanowisko dyrektora pałacu w Żaganiu.

Jeśli nie możesz być na koncercie, a chcesz pomóc Adamowi Pernalowi, możesz wpłacić dowolną kwotę na specjalne subkonto w PFM „Adam Pernal”.
Numer konta: 08 1440 1101 0000 0000 1542 5989.