Joanna Belon

Wielu z nas pamięta Joasię Belon z Krakowa, Buska, Famy, z gór, z ulicy Józefa na Kazimierzu. Wielu z nas ją żegnało blisko 20 lat temu, gdy wyjeżdżała za pracą, za wielką wodę w 2002 roku. Zawsze mogliśmy liczyć na jej przyjaźń, na kawę, na nocleg, a przez mieszkanie w kamienicy na Józefa przewijało się mnóstwo ludzi – uśmiech Joanny był zawsze w pakiecie, bo to osoba serdeczna, dobry człowiek i przyjaciel.

Dziś, w roku 50 lecia Wolnej Grupy Bukowina, zespołu jej kochanego Wojtka, chcemy ponownie zobaczyć się z Joanną, chcemy jej pomóc w powrocie do kraju, by mogła się spotkać z rodziną i przyjaciółmi, by mogła tu leczyć chorobę nowotworową jaka ją dopadła daleko stąd – w Chicago. Przyjaciele pomogli w zdobyciu biletu lotniczego do Krakowa, ale powrót, zorganizowanie warunków dla chorej osoby w Polsce, leczenie i opieka będą kosztowne, dlatego choć nie potrafimy jeszcze oszacować konkretnej kwoty, rozpoczynamy jej zbiórkę już dziś. Jesteśmy przekonani, że uda się doprowadzić do powrotu Joanny jeszcze w lipcu tego roku – czas ma tu wielkie znaczenie.

Zbiórka została zakończona z powodu śmierci Joanny.


Pożegnanie Joanny Belon

Wczoraj w Busku-Zdroju pożegnaliśmy Joannę, spoczęła w grobie rodzinnym obok Wojtka Bellona. W imieniu rodziny i przyjaciół Joasię pięknie pożegnała Marzena Rogalska. Przez 26 dni, jakie Joanna była z nami od powrotu z Chicago, udało jej się prawie wszystko. Zamieszkała w swoim Krakowie, ze swoją córką Olą. Spotkała przyjaciół, rozmawiała ze znajomymi, choć nie miała…Czytaj więcej…

Joasia Belon już w Polsce

Bardzo się cieszymy, że Joasia Belon jest już w Polsce, w Krakowie. Nie dała jeszcze rady być na koncercie z okazji 50 lecia Wolnej Grupy Bukowina, ale dziś jej stan zdrowia jest stabilny i czuje się lepiej. Prezes naszej Fundacji, połączył wszystkich oprawionym dawnym plakatem koncertowym zespołu, z którym zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia zespołu przy…Czytaj więcej…

0 komentarzy

Powrót Joanny

Dziś z Chicago Joasia Belon leci do Krakowa po 19 latach nieobecności. Czekamy na nią wszyscy i wspieramy nawet podczas lotu. Przy okazji posłuchajcie Piosenki Wojtka Bellona, do którego w maju teledysk zmontowała Joanna.