Pożegnanie Joanny Belon

Wczoraj w Busku-Zdroju pożegnaliśmy Joannę, spoczęła w grobie rodzinnym obok Wojtka Bellona. W imieniu rodziny i przyjaciół Joasię pięknie pożegnała Marzena Rogalska.

Przez 26 dni, jakie Joanna była z nami od powrotu z Chicago, udało jej się prawie wszystko. Zamieszkała w swoim Krakowie, ze swoją córką Olą. Spotkała przyjaciół, rozmawiała ze znajomymi, choć nie miała siły by zobaczyć wszystkich, których pragnęła. Była blisko koncertu z okazji 50 lecia Wolnej Grupy Bukowina, obejrzała i podpisała stare fotografie. Nie zdążyła tylko zobaczyć ukochanych gór i Szczawnicy, ale chcemy wierzyć, że teraz już z góry, razem ze swoim Wojtkiem widok na góry mają najlepszy.

W ramach fundacyjnej akcji zebraliśmy 10 300 złotych, nie zdążyliśmy bardzo pomóc lub ulżyć Joasi, opłacono jedynie 3 najpilniejsze wizyty lekarskie. Zebrane środki przeznaczymy na konieczne dofinansowanie uroczystości pogrzebowych. Poza tym Fundacja chcąc upamiętnić Wojciecha Bellona i Joannę postanowiła stworzyć stronę internetową poświęconą Wojciechowi Bellonowi – sama Joanna o tym marzyła i wiedziała, że PFM się tym zajmie, montowała nawet pierwsze klipy by mogły się znaleźć na wspomnianej stronie. Środki, które pozostaną przekażemy na Fundusz Pomocowy Fundacji służący innym ludziom muzyki. Obecnie zbiórka jest już zakończona prosimy nie dokonywać już wpłat na tę akcję pomocową – zamiast tego zachęcamy do wspierania pozostałych podopiecznych Polskiej Fundacji Muzycznej.