Jacek Żurawski

Akcja zakończona!

JACEK ŻURAWSKI – wpłaty na rzecz poudarowej rehabilitacji krakowskiego menadżera pozwoliły nam regularnie wspierać Jacka od maja 2022 do lutego 2023 roku. Dzięki Darczyńcom i Funduszowi Menadżerów zebraliśmy więcej środków niż oczekiwaliśmy, co pozwoliło Fundacji dłużej Jacka wspierać, co mu bardzo pomogło w kwestiach socjalnych, jak i zdrowotnych. Dzisiaj po zakończeniu naszej misji dla Jacka, trzymamy kciuki za powrót do formy, która pozwoli mu wrócić do regularnej pracy.


Jacek Żurawski – muzykolog, producent płytowy, manager i animator kultury z Krakowa.


Jako A&R w firmie Warner Music, a potem w Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, współpracował m.in. z zespołami Hey, Sistars, Negatyw, Raz Dwa Trzy, Pudelsi, Mikromusik. Jego opus magnum w fonografii była płyta „Upojenie” Anny Marii Jopek i Pata Metheny. Jako manager współpracował m.in. z M. Maleńczukiem, G.Loską, A. Jurksztowicz i ostatnio Jackiem Wójcickim. W czasach lockdownu, jak wiele osób z branży muzycznej był zmuszony do zarobkowania w  alternatywny sposób, m.in. w call center.

Niestety, w lutym tego roku zamiast wrócić do zajęć, które Jacek zna i w których jest świetny, trafił do szpitala z wylewem do pnia mózgu. Po trzech miesiącach pobytu w szpitalu pozostały jeszcze skutki udaru w postaci niedowładu prawych kończyn i lewej strony twarzy.

Aktualnie Jacek jest w sytuacji, w której nie ma możliwości zarobkowania. Nie ma środków na leki i dalszą rehabilitację, na życie bez pracy, którą może odzyskać po dobrej rehabilitacji. Niestety bez wytrwałej i konkretnych zabiegów, nie jest w stanie ubiegać się i dostać pracę. Według opinii lekarzy Jacek odzyska sprawność, gdyż niepełnosprawności są efektem paraliżu nerwów, a nie uszkodzeniami mózgu, konieczna jest więc intensywna i mozolna rehabilitacja. Mamy z Jackiem w Fundacji doskonały kontakt, aktywnie stara się on wyjść z kryzysu, ale w ramach polskiego systemu zdrowotnego nie jest w stanie poradzić sobie bez pomocy z zewnątrz.

Polska Fundacja Muzyczna wychodząc naprzeciw potrzebie chwili wsparła Jacka z Funduszu Pomocowego kwotą, która wystarczyła na pierwszy miesiąc, ale to zaledwie początek niezbędnej pomocy.

Aby Jacek wrócił do formy i odzyskał siły twórcze do podjęcia pracy, niezbędne jest minimum 15 tysięcy złotych, o które zwracamy się do przyjaciół i dobrych ludzi, którzy zechcą pomóc w tej trudnej sytuacji. Kilka miesięcy solidnej rehabilitacji wystarczy by zdecydowanie polepszyć stan zdrowia i dać nadzieję na dobre jutro.

W Polskiej Fundacji Muzycznej uruchomiliśmy konto złotówkowe dla Jacka, prosimy o wpłaty:

23 1140 1977 0000 2634 0600 1037 – Jacek Żurawski

Lub na fundacyjne konta walutowe:
USD:
68 1140 1977 0000 2634 0600 1003
EUR:
88 1140 1977 0000 2634 0600 1031


Zakończyliśmy akcję pomocy dla Jacka Żurawskiego

JACEK ŻURAWSKI – wpłaty na rzecz poudarowej rehabilitacji krakowskiego menadżera pozwoliły nam regularnie wspierać Jacka od maja 2022 do lutego 2023 roku. Dzięki Darczyńcom i Funduszowi Menadżerów zebraliśmy więcej środków niż oczekiwaliśmy, co pozwoliło Fundacji dłużej Jacka wspierać, co mu bardzo pomogło w kwestiach socjalnych, jak i zdrowotnych. Dzisiaj po zakończeniu naszej misji dla Jacka,…Czytaj więcej…

Nowa akcja – pomoc dla Jacka Żurawskiego

Jacek Żurawski – muzykolog, producent płytowy, manager i animator kultury z Krakowa. Jako A&R w firmie Warner Music, a potem w Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, współpracował m.in. z zespołami Hey, Sistars, Negatyw, Raz Dwa Trzy, Pudelsi, Mikromusic. Jego opus magnum w fonografii była płyta „Upojenie” Anny Marii Jopek i Pata Metheny. Jako manager współpracował m.in.…Czytaj więcej…