Jan Borkowski

Muzyczne małżeństwo Wandy i Jana Borkowskich (wł. Narkiewicz-Jodko) znają wszyscy melomani. 

Jan to założyciel Hybryd, organizator Jazz Jamboree, od 1970 r. dziennikarz programu 3 PR, w tym audycji „trzy kwadranse JAZZU”. Ponadto Producent nagrań i koncertow radiowych, projektów płyt i antologii (Osiecka, Przybora/Wasowski, Młynarski…).
Wanda, piosenkarka, członkini słynnego polskiego girlsbandu Alibabki, zespołu, który powstał w 1964 roku – znamy je wszyscy m.in. z 15 występów w Opolu, 4 w Sopocie, nagrań utworów własnych, jak też chórków ze wszystkimi liczącymi się artystami od lat 60 do 90.

Pod koniec października u Wandy podczas rutynowych badań wykryto guza mózgu, który wymagał natychmiastowej operacji – przeprowadzono ją niezwłocznie.
Tego samego dnia Jan cierpiący od kilku lat na chorobę neurologiczną doznał wypadku w mieszkaniu co skończyło się unieruchomieniem lewego barku na kolejne tygodnie. Stres spowodowany stanem Wandy w ciągu kilku dni spowodował, iż Jan przestał poruszać się samodzielnie i wymaga opieki 24h. 
14 listopada 2019 roku małżonkowie powrócili do swojego praskiego mieszkania – taka była ich wola. 
Niestety, pomimo intensywnej opieki lekarskiej 19 lutego 2020 r. Wanda przegrała walkę z chorobą nowotworową, Pan Jan opuścił nas niestety 26 sierpnia 2021 roku.

Podczas akcji prosiliśmy o wsparcie dla obojga, po śmierci pani Wandy, tym bardziej prosimy o wsparcie dla potrzebującego opieki Jana. Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną pomoc i zaangażowanie.

Akcja została zakończona.


Pożegnanie Pana Jana Narkiewicza-Jodko (Jana Borkowskiego)

W dniu 6 września 2021 roku pożegnaliśmy Pana Jana Narkiewicza-Jodko (Jana Borkowskiego), legendarnego dziennikarza Trójki, pasjonata muzyki, popularyzatora jazzu, przyjaciela Agnieszki Osieckiej i mnóstwa muzyków – urna Jana została złożona w grobie rodzinnym na Powązkach. To była pierwsza w dziejach Fundacji akcja pomocowa dla muzycznej rodziny, gdy w zasadzie jednocześnie zachorowało znane małżeństwo – Wandy…Czytaj więcej…

Odeszła Wanda Narkiewicz – Jodko z Alibabek.

Odeszła Wanda Narkiewicz-Jodko. Wokalistka Alibabek miała guza mózgu, jej rodzina zbierała fundusze na leczenie, rehabilitację i remont starego mieszkania. Niestety, nie udało się rozpocząć leczenia.

Pomoc dla Wandy i Jana Borkowskich