Pomoc dla Macieja Miernika

Maciek Miernik znany m. in. z grup Index, Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984 jest ciężko chory. Zmaga się z nowotworem układu krwiotwórczego (szpiczak mnogi, wyniszczający kości). To stało się tak nagle. Maciek jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Wstawiono mu pięć tytanowych implantów.

Być może trzeba będzie zrobić przeszczep szpiku. Są też przerzuty do żebra i biodra. Od wtorku rozpoczął chemioterapię, gdyż na naświetlania było już za późno. Z relacji przyjaciół Maćka wynika, że wyprzedał już całe swoje studio muzyczne. Nakłady na leczenie są bardzo wysokie. Maciej od kilku lat jest ustatkowanym mężem Ady, a od trzech i pół roku jest szczęśliwym tatą ślicznej Lenki, dla której jest gotów walczyć z tym choróbskiem z całych sił. Wszyscy, którzy spotkali go na swojej drodze wiedzą, jakim jest wspaniałym człowiekiem. Od 20 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku i prawie zawsze goszczą u niego przyjaciele, znajomi i nieznajomi z Polski, którym nigdy nie odmówił pomocy. Teraz on się znalazł w trudnej sytuacji. Pomóżmy mu stanąć na nogi. 

W Polskiej Fundacji Muzycznej utworzyliśmy specjalne subkonto „MACIEJ MIERNIK”, gdzie będziemy gromadzić środki na leczenie Macieja. Nordea Bank PL 56 1440 1101 0000 0000 1361 7821 Weźmy licznie udział w koncercie, zorganizowanym przez jego przyjaciół muzyków, z którego dochód będzie przeznaczony na jego leczenie.