Jarocin zagra dla Stopy

Muzycy zespołów Acapulco, Acid Drinkers, Armia, Farben Lehre, Moskwa, a także projektu R.U.T.A. już potwierdzili, że w lipcu podczas tegorocznego Jarocin Festiwalu wystąpią… na boisku piłkarskim w meczu charytatywnym „Jarocin gra dla Stopy”.
Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinie Piotra „Stopy” Żyżelewicza.

Piotr „Stopa” Żyżelewicz zmarł 12 maja w wieku 46 lat w wyniku wylewu krwi do mózgu. Osierocił 3 dzieci – Zosię, Franka i Anielkę. Rodzina pozostała nie dość, że w wielkim smutku, to jeszcze w ciężkiej sytuacji finansowej. Jego żona Kasia pozostała ze spłatą kredytu na skromny, ale z pasją budowany wspólnie dom.

Piotr „Stopa” Żyżelewicz był wspaniałym człowiekiem i znakomitym muzykiem, legendą polskiej sceny rockowej, perkusistą m.in. Armii, Brygady Kryzys, Izraela, Marionety, Moskwy, Voo Voo i 2Tm2,3. Jego grę możemy usłyszeć na ponad 50 płytach. Wielokrotnie gościł na jarocińskich festiwalach. W tym roku 15 lipca miał zagrać w Jarocinie z Armią specjalny koncert w 20-lecie wydania płyty „Legenda”.

Przyjaciele „Stopy” organizują koncerty charytatywne, z których dochody są wpłacane na konto Polskiej Fundacji Muzycznej na specjalne subkonto pomocowe dla rodziny Piotra.

Z inicjatywy powstającego przy Muzeum Regionalnym w Jarocinie Spichlerza Polskiego Rocka 16 lipca muzycy zespołów Acapulco, Acid Drinkers, Armia, Farben Lehre, Moskwa, a także projektu R.U.T.A. zagrają, aby pomóc Kasi i dzieciom. Spotkają się jednak nie na scenie, ale na boisku piłkarskim w meczu charytatywnym „Jarocin gra dla Stopy”.

Kolejne zespoły zgłaszają chęć udziału w tym wydarzeniu, dlatego nie jest wykluczone, że zostanie rozegrany nie jeden mecz, ale turniej piłkarski. Już można więc wyobrazić sobie Titusa z Acid Drinkers pędzącego na bramkę, w której między słupkami stanie Tomek Budzyński z Armii czy Pawła „Gumę” Gumolę z Moskwy kiwającego się Robertem „Robalem” Materą – wokalistą Dezertera, ale i projektu R.U.T.A.

Na mecz będą sprzedawane bilety w cenie 10 zł. Oczywiście chętni będą mogli zapłacić więcej. Wpływy ze sprzedaży zostaną wpłacone na specjalne subkonto o nazwie STOPA utworzone przez Polską Fundację Muzyczną:
31 1440 1101 0000 0000 0492 7362
Polska Fundacja Muzyczna
ul. Kruczkowskiego 12, lok.2, 00-380 Warszawa

Celem takiego konta jest prawna i skarbowa ochrona interesów Kasi Żyżelewicz, by darowizny lub wpłaty celowe były prowadzone w sposób zgodny z wymaganymi procedurami, jak też by zabezpieczały intencje darczyńców, którzy chcą mieć pewność, że wszystko dzieje się prawidłowo, terminowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Organizatorami „Jarocin gra dla Stopy” są Muzeum Regionalne w Jarocinie – Spichlerz Polskiego Rocka, centrum sportowo-hotelowe Jarocin-Sport we współpracy z Polską Fundacją Muzyczną za wiedzą i przy akceptacji Kasi Żyżelewicz.

W niedzielę festiwalową 17 lipca o godz. 12.30 w kościele św. Marcina w Jarocinie zostanie odprawiona msza św. w intencji Piotra „Stopy” Żyżelewicza.