Koncert charytatywny dla Maćka

Przyjaciele Maćka Miernika, postanowili nie poddawać się i zorganizować kolejny koncert, z którego środki w całości zostaną przekazane na leczenie chorego kolegi.

W koncercie, który odbędzie się 25 lutego o godzinie 19.00, w Klubie Pod Palmą w Rzeszowie wezmą udział Wańka Wstańka, 1984, Aurora, Made in Poland, reaktywowana specjalnie legendarna grupa RSC w swoim pierwszym składzie z Andrzejem Wiśniowskim, oraz Maciej Maleńczuk.
Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Maciek Miernik to muzyk, basista, kompozytor, realizator nagrań, producent, znany m. in. z grup Index, Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984. Obecnie jest ciężko chory, zmaga się z nowotworem układu krwiotwórczego (szpiczak mnogi, wyniszczający kości). Przeszedł ciężką operację kręgosłupa, wstawiono mu pięć tytanowych implantów, ale konieczne są kolejne zabiegi między innymi przeszczep szpiku. Nakłady na leczenie są olbrzymie i bez pomocy przyjaciół Maciek nie ma szans na wygraną w walce z postępującą chorobą.

Od kilku lat jest ustatkowanym mężem Ady, a od trzech i pół roku jest szczęśliwym tatą ślicznej Lenki, dla której jest gotów walczyć z tym choróbskiem z całych sił. Wszyscy, którzy spotkali go na swojej drodze wiedzą, jakim jest wspaniałym człowiekiem. Od 20 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku i prawie zawsze goszczą u niego przyjaciele, znajomi i nieznajomi z Polski, którym nigdy nie odmówił pomocy. Teraz jest szansa aby zrobić coś również dla niego. Spotkajmy się w Rzeszowie!