Maciej Miernik walczy z rakiem

Maciejowi Miernikowi (zespoły Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984) pomagamy od 2011 roku, od pamiętnego koncertu w Stodole (zagrali wtedy: Aurora, Variete i Róże Europy, Wilki, Made in Poland, AYA RL, Piersi, Lady Pank, Cheapczad, Neo Retros, PoliVinyl, Stirwater, Sztyk, Człowiek Orkiestra oraz Eldo i Ramona Rey).

Od tylu już lat Maciek walczy z chorobą nowotworową mieszkając w Nowym Jorku, z czego mnóstwo dni spędza w klinikach i szpitalach. Nie wiedziałem co o Macieju napisać, ale w porozumieniu z Nim po prostu wklejam co sam ostatnio pisał do nas do Fundacji:

Grudzień 2022

„Ten rok niestety jest bardzo ciężki bo mój nowotwór szpiku kostnego (szpiczak mnogi) mimo intensywnej chemioterapii mocno atakuje kręgosłup, a szczególnie dolną jego część wraz z miednicą. W wyniku tego mam problemy z poruszaniem się i tak mocnym bólem że przez większość roku byłem pod wpływem morfiny, bo nic innego nie pomagało.

Miałem zrobione wszystkie możliwe prześwietlenia z kontrastem bez kontrastu i okazało się że raczysko pożera moje kręgi i miednicę do tego stopnia że są dziury na wylot i w tych miejscach są uciski na nerwy. Stąd zaczęły się moje problemy z poruszaniem się i ostrym bólem to tego stopnia że byłem zabierany na intensywną terapię bo byłem sparaliżowany od pasa w dół.

W styczniu czeka mnie operacja, która polega na zalewaniu tych dziur specjalnym cementem i wtedy nerwy wrócą na swoje miejsce, jest to na tyle niebezpieczny zabieg że jest możliwość bycia warzywkiem. Cały rok 2022 jest jak wielka mgła , stres i napięcie co dalej ze mną będzie.”

Styczeń 2023

„Tomku, na szybko co nowego. Od minionej środy jestem w szpitalu, okazało się mam guza na dolnym kręgosłupie, który uciska rdzeń kręgowy. Ucisk był na tyle mocny że straciłem czucie od pasa w dół, a przy tym ból, że karetka pogotowia przybyła w ciągu 5ciu minut. Zaczynam radioteriapię (Radiation Oncology) i rak będzie codziennie wypalany. Jeszcze raz bardzo dziękuję za waszą pomoc i trzymajcie za mnie kciuki w styczniu, z szacunkiem – Maciej Miernik”.

Oczywiście, że trzymamy, jesteś Maciej dzielny i waleczny.

A my przypominamy, że ciągle zbieramy dla Maćka środki na jego walkę z „raczyskiem”.

Liczy się każda złotówka. Do wpłaty możecie wykorzystać wirtualną puszkę:

lub wykonać przelew subkonto Macieja w PFM

PL 93 1140 1977 0000 2634 0600 1038