Urodziny Prezesa Zarządu PFM – Tomka Kopcia

Dziś dzień wyjątkowy – swoje urodziny świętuje Tomasz Kopeć – prezes Zarządu PFM.

Tomku, w dniu Twojego święta życzymy Ci zdrowia, pomyślności i siły do dalszego niesienia pomocy najbardziej potrzebującym! Niech Twoje wszystkie marzenia zmieniają się w plany, a plany niech zmieniają się w sukcesy – tak zawodowo, jak i prywatnie ☺️

I choć nie ustalaliśmy tego wcześniej – to właśnie dziś jest idealna okazja, by w cyklu LUDZIE MUZYKI, który sam zainaugurowałeś, zaprezentować bliżej Twoją sylwetkę ?

Wszystkiego najlepszego!

Zarząd, Współpracownicy i Podopieczni PFM

———————————————

LUDZIE MUZYKI – Tomasz Kopeć

Od początku dorosłej kariery zawsze blisko muzyki. Najpierw jako szef festiwalu Morda w ramach pracy instruktorskiej w harcerskim szczepie Pomarańczarnia w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Potem – po założeniu wytwórni fonograficznej Pomaton – w latach 1989-2002 pełnił w niej funkcję Dyrektora artystyczno-repertuarowego (A&R). W tym czasie odpowiadał za wydanie blisko 500 albumów z polską muzyką, m.in. Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Turnaua, T. Love, Maanamu, Anity Lipnickiej, Republiki, zespołu Aya Rl, Piwnicy pod Baranami, Justyny Steczkowskiej, Edyty Górniak, Mietka Szcześniaka, Bajmu, Raz Dwa Trzy, cyklu „Złota Kolekcja” i wielu innych.

Był jednym z założycieli Związku Producentów Audio Video w 1991 oraz członkiem komitetu założycielskiego Fryderyków – nagród polskiego przemysłu muzycznego.

Przez kilka lat zasiadał w komisji stypendialnej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 2003 charytatywnie kieruje Zarządem Polskiej Fundacji Muzycznej, której powstanie zainicjował.

Od 2007 roku współwłaściciel największego dystrybutora w segmencie Home Video – firmy Galapagos, gdzie pracuje do dzisiaj.

Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec uzdolnionej trójki pociech, zapalony turysta, wędkarz i akwarysta, który z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy ?