Podsumowanie 1% dla PFM w 2007 roku

Monika Kuszyńska /Varius Manx/
Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za wybranie Polskiej Fundacji Muzycznej przy tegorocznym rozliczaniu się z fiskusem i za przekazanie części swoich podatków na rzecz naszej środowiskowej organizacji. Na Fundusz Pomocowy PFM w okresie od 2 marca do 4 maja 2007 roku wpłynęło 16.651,- pln.

Artyści przyłączają się do wszelkich charytatywnych akcji. W sytuacji, gdy ich samych los ciężko dotyka, nie potrafią zwrócić się o pomoc. Wrażliwi i skrępowani zaistniałą sytuacją, pozostają pozbawieni wsparcia. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się z PFM wiedzą o osobach potrzebujących naszej środowiskowej pomocy. Informacje te będą dla nas niezwykle cenne, pozwolą w najwłaściwszy sposób rozdysponować środki zebrane dzięki Państwa wpłatom.

Licząc na dalszą współpracę pozdrawiamy serdecznie,

Alicja Leszczyńska Tomasz Kopeć
Dyrektor PFM Prezes Zarządu PFM

W 2006 roku przekazaliśmy środki ze sprzedaży Kalendarza Muzycznego Panu Markowi Karewiczowi, zorganizowaliśmy zbiórkę publiczną na rzecz Moniki Kuszyńskiej, wydaliśmy singiel “Ocalić od zapomnienia – pamięci Marka Grechuty”, z Funduszu Pomocowego sfinansowaliśmy zakup podręczników dla dzieciaków Jurka Kawalca, wsparliśmy też Mirosława Dołowego, Władysława Jagiełłę oraz Romka Roczenia i Zbigniewa Łapińskiego, którzy z powodu chorób nie mieli możliwości wykonywania zawodu.


Dzięki tegorocznym wpłatom, mamy nadzieję pomóc następnym osobom, które naszego wsparcia potrzebują.Wszystkim , którzy wspierają nasze działania serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Szanowni Państwo,

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że w 2006 roku jedynie 5,03% wszystkich polskich podatników przekazało 1% podatku na rzecz OPP.

Dzięki ubiegłorocznej akcji „1% dla Organizacji Pożytku Publicznego” na konto nr: 22 1440 1101 0000 0000 0325 8057 Polskiej Fundacji Muzycznej , posiadającej status OPP, wpłynęła w okresie od 27 lutego do 10 maja 2006 roku kwota: 9.837,35 zł.

Wszystkie pieniądze, które wpływają na to konto stanowią Fundusz Pomocowy dedykowany tym Artystom, którzy wymagają naszego środowiskowego wsparcia.

W miarę dostępnej wiedzy o przypadkach wymagających pomocy, z Funduszu tego w 2006 roku przyznane zostały zapomogi na łączną kwotę: 5.932,17 zł.

Będziemy wdzięczni Państwu za wybranie PFM, przy tegorocznym rozliczaniu się z fiskusem i przekazaniu 1% swoich podatków na rzecz naszej środowiskowej organizacji.

Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji dotyczących przekazania 1% podatku dla Polskiej Fundacji Muzycznej.

Pozdrawiamy serdecznie,

Alicja Leszczyńska – Dyrektor PFM
Tomasz Kopeć – Prezes Zarządu PFM