Zakończenie akcji dla Joanny Żeber

Historia Joanny była zaiste nietypowa…

Mieszkając w Tbilisi odnalazła naszą Fundację w czasie lockdownu, w sierpniu 2021. Wcześniej zimą po upadku na lodzie uszkodziła rękę i uszkodzoną dłonią nie mogła grać na ludowych instrumentach strunowych. Na dodatek jej mieszkanie, czyli instrumenty, meble, ubrania – nawiedziła plaga miejscowych insektów o nazwie szubaki, które niszczyły wszystko na swojej drodze.

Pani Joanna traciła wtedy siły, wiarę w odzyskanie zdrowia, w ogóle w muzykę i sens jej grania. Na szczęście nie poddała się i dzięki temu udało się zorganizować zbiórkę, zrehabilitować dłoń, pokonać szubaki, przeprowadzić się w inne miejsce Gruzji.

Na dodatek udało się przekonać Panią Joannę do skorzystania z wyjątkowego stypendium Kosciuszko ArtsLink CEC Fellowship, jakie akurat wtedy pojawiło się u 10 uzdolnionych osób z całego świata – tak Joanna znalazła się w Nowym Jorku. Dziś Yoanna Ayers (polubcie jej stronę) mieszka w Batumi, znowu tworzy, dziś utwory dla wsparcia Ukrainy – wszystko znów wróciło do muzyki.

Polska Fundacja Muzyczna kończy tę wyjątkową akcję na odległość, Joanna teraz pomaga Fundacji promując naszą kampanię 1% – chcielibyśmy by każda akcja pomocowa PFM kończyła się tak dobrze. Mamy nadzieję osobiście poznać Panią Joannę przy najbliższej okazji jeśli się nadarzy – w Polsce, lub w Gruzji?