1,5% podatku dla podopiecznych Polskiej Fundacji Muzycznej

Pomóż nam pomagać Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przekaż 1,5 % podatku na Fundusz Pomocowy PFM wpisując w PIT nasz numer KRS: 0000179888

Jeśli chcesz aby 1,5 % twojego podatku został przekazany bezpośrednio na subkonto jednego z naszych podopiecznych wpisz w polu “cel szczegółowy” jedno z podanych niżej nazwisk lub nazw: 

Jak przekazać 1 procent podatku Polskiej Fundacji Muzycznej w usłudze Twój e-PIT?

  1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz usługę Twój e-PIT.
  2. Wpisz swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za 2021, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2022 rok albo użyj profilu zaufanego.
  3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o organizacji pożytku publicznego.
  4. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy: wybierz z listy numer KRS Polskiej Fundacji Muzycznej: 0000179888, wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz), zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie organizacji informacji o procencie podatku.
  5. Jeśli w ubiegłym roku przekazywałeś procent podatku innej organizacji i chcesz to zmienić: wybierz opcję „Zmieniam organizację” wybierz z wykazu organizacji numer KRS Polskiej Fundacji Muzycznej: 0000179888, wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz) i zatwierdź tę zmianę.
  6. Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy: wybierz opcję „Zmieniam organizację” a następnie nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym i zatwierdź tę zmianę.