Varius Manx – poważny wypadek

28 maja 2006 Monika Kuszyńska i Robert Janson ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu.

W deszczową niedzielę rano, gdy zespół Varius Manx wracał z sobotniego koncertu w Miliczu, samochód prowadzony przez Roberta wpadł w poślizg i po dachowaniu uderzył w drzewo. Oprócz Moniki i Roberta, samochodem jechali Michał Marciniak (gitarzysta) i Leszek Kupiec (realizator dźwięku).

Ciężko ranną Monikę Kuszyńską przetransportowano na oddział neurochirurgii. Robert Janson trafił na oddział intensywnej terapii.

W niedzielę (28.05) Monika przeszła skomplikowaną, 6-godzinną operację kręgosłupa. W nocy z niedzieli na poniedziałek Robert został poddany pierwszej operacji kręgosłupa a w piątek (2.06) przeszedł drugą.

Stan Moniki i Roberta jest bardzo poważny.

Michał ma ma złamany obojczyk, który w czwartek (1.06) został ponownie zestawiony i założono gips. Leszek wyszedł z wypadku bez większych obrażeń.

W życiu rzadko potrafimy przygotować się na ewentualne nieszczęście. Kiedy spada ono na nas tak nagle i trzeba natychmiast podejmować wiele trudnych decyzji, największą podporą okazuje się Rodzina i Przyjaciele. Każdego rodzaju wsparcie jest niezwykle potrzebne. Pocztówki z życzeniami powrotu do zdrowia, liczne telefony i SMS są prawdziwą pociechą dla całego zespołu.

Monikę, Roberta i Michała czekają jeszcze trudne chwile oraz długotrwała i kosztowna rehabilitacja.