Ruszają prace nad www W. Bellona i G. Loski – grafików zapraszamy do współpracy

Polska Fundacja Muzyczna ma teraz inne brzmienie celu statutowego, w którym oprócz niesienia pomocy znalazła się również nowa możliwość – upamiętnianie osób zasłużonych dla środowiska muzycznego.

Pierwszymi projektami upamiętniającymi wybitnych artystów będą specjalnie dedykowane strony internetowe, które będą miejscem skupiającym wiarygodne informacje o nich, oryginalne zdjęcia, relacje, wywiady i dostępną twórczość.

Aktualnie rozpoczynamy prace nad oddzielnymi stronami poświęconymi Wojciechowi Bellonowi oraz Gienkowi Losce.

Niedawno pożegnaliśmy Joasię Belon, która wiedziała o naszych planach, była szczęśliwa że powstanie strona o jej Wojtku – spełnimy marzenie Joanny, również ku zadowoleniu wielu miłośników twórczości Wojtka i Wolnej Grupy Bukowina. W roku 2022 będziemy obchodzić 70 urodziny Wojtka Bellona. Redakcji strony podjął się Robert Kasprzycki.

Niedawno minęła pierwsza rocznica śmierci Gienka Loski. Agnieszka Stawicka zaczęła redagować stronę poświęconą Jemu i Jego twórczości.

Obie strony muszą uzyskać godną i atrakcyjną oprawę graficzną (w CMS-ie WordPress). Chętnych grafików, którzy chcieliby przyjąć zlecenie opracowania graficznego takich stron zapraszamy do złożenia oferty na każdą z nich pod adresem tomasz.kopec@pfm.waw.pl. Do końca września chcemy wybrać współpracowników i rozpocząć prace nad projektami.

Cieszymy się, że Polska Fundacja Muzyczna wkracza również na tory kreatywnego upamiętniania Artystów. Zapraszamy do składania propozycji co i ku czyjej pamięci moglibyśmy w przyszłości zrealizować.