POWRÓT NA SCENĘ!

Takie wiadomości lubię przekazywać najbardziej.

W zeszłym roku dzięki hojności Darczyńców, bardzo udała się fundacyjna zbiórka dla Macieja Grzybowskiego. Pieniędzy zostało zebranych tyle, że udało się sfinansować liczne konsultacje lekarskie i wykonać protezę nogi, którą pan Maciej stracił w wyniku powikłań pocukrzycowych.

Z prawdziwą przyjemnością miałem też okazję być w studio koncertowym im. W. Lutosławskiego podczas grudniowych koncertów festiwalu muzycznego “TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje”. W czasie koncertu finałowego, na scenę wszedł Dyrektor Artystyczny Festiwalu Pan Maciej Grzybowski, wszedł z pomocą kul, ale już w docelowej protezie jaką udało się dla niego wykonać i kupić za zebrane przez PFM środki. W ten symboliczny sposób Pan Maciej nie tylko wrócił na muzyczną scenę, ale i przepięknie zadyrygował zespołowi muzyków w utworze Pawła Mykietyna zatytułowanym “3 dla 13”.

Załączam kilka zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia i jedno z mozolnej rehabilitacji, którą regularnie wykonuje Pan Maciej.  Wraz z całym zespołem Polskiej Fundacji Muzycznej mocno trzymam kciuki za dalsze postępy na drodze do możliwie największej sprawności.

Tomasz Kopeć