Pomagamy Wojciechowi Kordzie

Jeden telefon odebrany w aucie, kilka pytań, proste odpowiedzi – bo nie ma o czym pisać.

A dzień później tytuły w kilkunastu portalach (poza jednym żaden z nich pytań nie zadał):

„Wojciech Korda w ciężkim stanie. Potrzebna modlitwa”
„Wojciech Korda w bardzo złym stanie. Muzyk nie wstaje już z łóżka i oddycha przez respirator”
“Tylko leży. Fatalne informacje o stanie zdrowia Wojciecha Kordy”
„Wojciech Korda jest w ciężkim stanie” „Kontakt jest utrudniony”…

O tym, że Wojciechowi Kordzie od początku choroby, od 7 lat, pomaga nasza Fundacja, że wspiera go rodzina i przyjaciele – pisaliśmy już kilka razy. Są to informacje, jakie czasem chcemy przekazać życzliwym darczyńcom, osobom zatroskanym o zdrowie Wojciecha Kordy, tym którzy wspierają Fundację, by mogła mu pomagać.

Odpowiadamy na kilka pytań dziennikarzy, nie zdradzamy szczegółów poza uzgodnionymi z rodziną, nie rozmawiamy o sprawach rodzinnych i prywatnych, mamy jedynie intencję dalszego i skutecznego pomagania – pisaliśmy o stanie zdrowia pana Wojtka 4 stycznia tego roku. Od blisko roku nic się w zdrowiu Wojciecha Kordy nie zmieniło.

Nie ma potrzeby przywoływać starych postów, szukać sensacji, konfliktów, niepokoić ludzi, sklejać wyrwane kawałki wypowiedzi z naciskiem na najbardziej przykre i smutne wiadomości. Takie artykuły stresują bohaterów publikacji i ich rodziny, a nam nie pomagają w naszej charytatywnej pracy dla podopiecznych.

Dziennikarzowi przez telefon przekazałem powszechnie znane fakty: pan Wojciech jest po kilku udarach, jego stan zdrowia jak na tyle udarów jest w miarę stabilny, choć opieka nad nim dla żony Aldony bardzo trudna i wymagająca.

Fundacja potrzebuje wsparcia, jest wdzięczna za troskę darczyńców, wczoraj dziękowaliśmy w poście za zeszłoroczną hojność i aż 118 714, 66 złotych z tytułu deklaracji 1% od podatników.

Tym się nikt z redaktorów nie zainteresował, nikt nie wpadł na pomysł, by na końcu artykułów opublikować numer konta na którym zbieramy pieniądze na pomoc dla Wojciecha Kordy?

Interia Muzyka, o2, Natemat.pl, Radio ZET, Plotek, Wirtualna Polska … i inne portale uprzejmie prosimy o podanie, że na fundacyjny rachunek Wojciecha Kordy 30 1140 1977 0000 2634 0600 1008 – nieustannie zbieramy pieniądze i pomagamy mu w tych, coraz trudniejszych dla niego, chwilach. Tak możecie pomóc.

… który portal jako pierwszy przekaże tę informację do swoich czytelników? Które medium naprawdę interesowało się sytuacją Wojciecha Kordy? Chcecie pomóc? Macie taką możliwość!

Tomasz Kopeć
Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Muzycznej