Pomoc dla Marka Ałaszewskiego

Marek Ałaszewski (ur. w grudniu 1942 r.) to muzyk i artysta malarz, twórca i lider legendarnej grupy rockowej KLAN, gitarzysta, wokalista autor tekstów i kompozytor. 
Pamiętacie przeboje „Z brzytwą na poziomki”, „Automaty”, „Nie sadźcie rajskich jabłoni”? Albo późniejszy musical oraz płytę „Mrowisko” która w roku 1971 zwieńczyła pracę pierwszego składu Klanu? Kolejne składy nagrywały „Po co mi ten raj” – 1992 r. oraz „Laufer” 2012.
W maju tego roku – tydzień po swoim ostatnim koncercie – Marek przeszedł ciężki udar mózgu którego skutkiem jest głęboki niedowład prawej strony ciała oraz afazja mowy. Rozpoczęła się długa i kosztowna rehabilitacja. Walczymy o to żeby Marek mógł na powrót zająć się swoją pracą a zarazem pasją muzyka i malarza. 


PFM uruchomiła subkonto, na którym zbieramy środki na rehabilitację Marka.

Prosimy o wpłaty:
Polska Fundacja Muzyczna 
46 1140 1977 0000 2634 0600 1011  tytułem: MAREK AŁASZEWSKI


Gramy dla Marka Ałaszewskiego

22 listopada o godz. 19:00 w warszawskiej Stodole odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny „GRAMY DLA MARKA”, z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Ałaszewskiego, muzyka, malarza i kompozytora. Na scenie Stodoły wystąpią m.in.: Jan Borysewicz (Lady Pank), Leszek Cichoński, Krzysztof Cugowski (Budka Suflera), Czarny Pies, Olaf Deriglassow (Homo Twist), Wojciech Hoffman…Czytaj więcej…