Nowy singiel Barta Sosnowskiego

Jak podała Ola Górecka żona Barta Sosnowskiego, którego śmierć we wrześniu 2021 roku przerwała niezwykle obiecującą karierę muzyczną, z pozostałych po muzyku nagrań udało się skompilować płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku dzięki wydawnictwu Mystic Production.

Płyta ma być nieco inna niż to do czego Bart przyzwyczaił swoich fanów.

Planowana trzecia płyta Sosnowskiego miała być odreagowaniem lęków i niepokojów, które gromadziły się w nas od jakiegoś czasu. Sytuacja na świecie przewartościowała nam przecież niejedno… Piosenka Pył miała się pojawić publicznie na jesieni 2021 roku, ale żadne z nas nie spodziewało się, że słowa, które wyśpiewuje Bart, nabiorą zupełnie nowego, jeszcze bardziej metafizycznego ładunku. Pył jest o przemijaniu, ale jak to u Sosnowskiego, są w nim też nadzieja, zachwyt i miłość. Bo nie znałam nikogo innego, kto potrafiłby tak kochać i tak cieszyć się życiem jak on.

– mówi Aleksandra Górecka, żona Sosnowskiego i autorka tekstu

Utwór Pył został wyprodukowany przez Mateusza Hulbója. Gościnnie na puzonie zagrał Jarek Ważny.

A Polska Fundacja Muzyczna nadal stara się wspierać bliskich muzyka – można dokonać wpłaty przez naszą Wirtualną Puszkę poniżej, lub bezpośrednio na konto z dopiskiem – Dla Oli lub Dla Leona, lub dla obojga.
Numer subkonta dla Rodziny Barta: 
34 1140 1977 0000 2634 0600 1033