SPRAWOZDANIE ZE ZBIORKI PUBLICZNEJ

Komunikat PFM Warszawa, 31 stycznia 2007

Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią przedstawiamy rozliczenie dotychczasowych darowizn, które Polska Fundacja Muzyczna przekazała Monice Kuszyńskiej i zespołowi Varius Manx .

PFM prowadzi zbiórkę publiczną na leczenie i rehabilitację Moniki Kuszyńskiej. Oprócz dochodu ze wspólnej akcji z Telekomunikacją Polską i sopockiego koncertu Polsatu, w 2006 roku na konto wpływały też dobrowolne kwoty od osób prywatnych i firm.

Do dzisiaj zbiórka dla Moniki przyniosła: 96.218,39 zł. Z pieniędzy tych sfinansowaliśmy dotychczas zabiegi i sprzęt rehabilitacyjny na kwotę: 12.578,00 zł

Aktualnie na subkoncie dla Moniki pozostaje kwota 83.640,39 zł przeznaczona na opłacenie comiesięcznych rachunków za rehabilitację oraz za sprzęt rehabilitacyjny. Środki te PFM wydatkuje w konsultacji z opiekunami medycznymi Moniki Kuszyńskiej.

Nasza Fundacja wspomagała też akcje pomocy organizowane przez:

  1. Polsat – koncert „Artyści na rzecz Varius Manx”.
    Z dochodu z biletów z koncertu i licytacji gadżetów wpłacono łącznie: 56.798,46 zł.
    Zgodnie z wolą Darczyńców przekazano te pieniądze Monice i Robertowi.
  2. EMI Music Polska i Dziennikwydały singiel z przebojami zespołu Varius Manx, dołączony do Dziennika. Na konto PFM wpłynęło z tego tytułu140.134,50 zł.
    Zgodnie z wolą Darczyńców wszystkie te środki zostały rozdysponowane na podstawie umów darowizn pomiędzy Monikę, Roberta oraz pozostałych członków zespołu.

W najbliższym czasie Monika Kuszyńska za pośrednictwem PFM zwróci się do Państwa, do swoich fanów w liście otwartym, w którym poinformuje o stanie swojego zdrowia.

Tymczasem chcielibyśmy sprostować informację, która ukazała się w Super Expressie sugerującą, iż PFM chce zebrać 800 000 zł na zagraniczną operację Moniki. Jesteśmy w stałym kontakcie z Artystką i jej opiekunami, i aktualnie nie zapadły żadne konkretne decyzje o jakiejkolwiek operacji poza Polską.

Jeśli tylko zapadnie decyzja o przeprowadzeniu zagranicznej operacji oraz znane będą jej koszty, natychmiast o tym Państwa poinformujemy.

Wpłaty, które zasilają konto PFM dla Moniki, są potrzebne na finansowanie długoterminowej rehabilitacji.

Wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się do akcji pomocy wyrażamy głęboką wdzięczność, również w imieniu Moniki Kuszyńskiej i zespołu Varius Manx.

Pozdrawiamy serdecznie

Alicja Leszczyńska
Tomasz Kopeć