Pomoc dla dzieci Irka „Messaliny” Wójcickiego

26. listopada 2011 odszedł od nas przedwcześnie w wieku zaledwie 48 lat, jeden z najważniejszych animatorów ruchu szantowego w Polsce, piosenkarz, autor, członek zespołów EKT Gdynia i Na Razie – Ireneusz „Messalina” Wójcicki.

Niezapomniana, niezwykle barwna osobowość sceniczna, wieczny hipis i przyjaciel wszystkich. Pseudonim Messalina pochodził jeszcze z czasów studenckich, kiedy w kabarecie z powodu braku aktorki odgrywał z niezwykłym powodzeniem damskie role. W EKT Gdynia pełnił rolę drugiego wokalisty, grając również na tamburynie, brał udział we wszystkich sesjach nagraniowych i trasach koncertowych zespołu. Wraz z zespołem zdobył również właściwie wszystkie liczące się wyróżnienia na festiwalach szantowych w Polsce.
Jego piosenki takie jak: “Po co mi to było”, “Życzenia powrotu”, “Niepoprawny gość”, „Zimowa nadzieja” czy popularna w ostatnim czasie „Koszerka” weszły już na dobre nie tylko do repertuaru zespołu, ale trafiły również do śpiewników szantowych.
Od urodzenia związany z rodzinnym Wrocławiem, przez kilka lat mieszkał w Katowicach gdzie studiował dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. Po przeprowadzce, w 2004 roku, do Łodzi, równolegle z działalnością w EKT, zaczął występować również, w zespole Na Razie. 

W roku 2006 stwierdzono u Irka złośliwy nowotwór skóry. Pomimo pogarszającego się stanu zdrowia, od 2007 roku jednak, ponownie był aktywny scenicznie i wierzył w powodzenie terapii. Zmarł w szpitalu, przegrywając w nierównej walce z chorobą. Osierocił dwóch synów trzynastoletniego Michała i zaledwie pięcioletniego Franciszka i to właśnie im potrzebna jest dziś nasza pomoc. 

Przy PFM zostaje uruchomione specjalne subkonto o nazwie DZIECI IRKA MESSALINY EKT, z którego wpływy zostaną w całości przekazane dzieciom Irka.
Liczymy na Wasze wielkie serca.


Polska Fundacja Muzyczna

ul. Kruczkowskiego 12/2

00-380 Warszawa
Numer rachunku: PL 36 1440 1101 0000 0000 1394 6817