Oświadczenie

Przez plotkarskie media przewija się fala szkodliwych artykułów, które z prawdą nie mają praktycznie nic wspólnego, a którego bohaterkami są siostry Helena i Milena Gąssowskie oraz ich mama Agnieszka Szpila.

Oto fakty, na jakich opiera się ich współpraca z Polską Fundacją Muzyczną.

  1. Fundacja prowadzi konto dla chorych sióstr, które są córkami muzyka Piotra Gąssowskiego – Fundacja działa wyłącznie na rzecz osób ze środowiska muzycznego i ich bliskich.
  2. Agnieszka i Piotr nie są i nigdy nie byli małżeństwem, a na co dzień Agnieszka opiekuje się córkami wraz ze swoim aktualnym mężem.
  3. Dziewczyny mają najnowsze diagnozy inne niż te archiwalne, cytowane ze starych artykułów. Dzisiaj siostry mają pakiet zupełnie innych schorzeń niż 10 lat temu.
  4. Fundacja prowadzi konto, które bardzo przydało się do zbiórki na operacje dziewczynek w 2013 roku, a dzisiaj służy głównie kampanii 1,5%, dzięki której zaprzyjaźnieni podatnicy mogą wspierać siostry Gąssowskie.
  5. Mama dziewczyn – Agnieszka Szpila – nie prowadzi żadnych zbiórek na rzecz córek, jest wręcz zbiórkom przeciwna. Od lat walczy o systemowe rozwiązania w skali państwowej, by służyły wszystkim polskim rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami.
  6. Bezpośrednio po publikacjach nierzetelnych artykułów Agnieszka Szpila zgłosiła redakcjom swój sprzeciw i prośby o wycofanie szkodliwych, przekłamanych treści – co pozostało bez reakcji, stąd to oświadczenie.

  Szczegóły akcji prowadzonej na rzecz sióstr Gąssowskich przez Polską Fundację Muzyczną można znaleźć na stronie https://pfm.waw.pl/pomagamy/helena-i-milena/

  Tomasz Kopeć
  Prezes Zarządu PFM