Magda Turowska-Kowalczyk żegna się z Zarządem PFM

Takich Ludzi Muzyki, jak Magda Turowska-Kowalczyk, nie ma zbyt wielu. Oprócz tego, że Magda od zawsze śpiewała i zdobywała nagrody na festiwalach poezji śpiewanej, to i potem muzyki wokół niej było zawsze całe mnóstwo. Osobiście pamiętam: pracę Magdy w Kompanii Muzycznej Pomaton (m.in. „Złota Kolekcja”), redagowanie programu Kraina Łagodności w TVP1 (i składanek w Pomatonie – pod tym samym tytułem), prowadzenie audycji w kilku stacjach radiowych, udział w pracach Rady Artystycznej SFP w Krakowie, członkostwo w Radzie Programowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, wydawanie płyt we własnej AIA Cytryna, prowadzenie własnej Łagodnej Listy Przebojów i oczywiście – jej obecność w Zarządzie Polskiej Fundacji Muzycznej!

Magda już w zeszłym roku zapowiadała opuszczenie Zarządu PFM, co nastąpiło 15 czerwca 2023 roku. Podczas 20 lat działania Fundacji Magda była z nami od samego początku, w różnych rolach – od Wolontariuszki aż do Członkini Zarządu.

Zarząd, Rada PFM, oraz ja osobiście – jesteśmy wdzięczni za Magdy kreatywność, pracowitość, gotowość, sprawczość i zawsze dobre chęci. Wśród wielu fundacyjnych “dzieł”, szczególnie będę pamiętał akcję Zostań z Muzyką – koncerty online w pandemii, pomagające finansowo wielu ludziom z branży.


Magda rusza dalej, tym razem swoim 2-osobowym kamperem w podróże w ramach CaraVana. Z tej właśnie przyczyny upominkami na koniec współpracy z PFM musiały być odpowiednie akcesoria od Rady i Zarządu, czyli dębowy stoliczek biesiadny i hamak – wszystko dwuosobowe 😊

Nie będzie nam Magdy tak bardzo brakowało, w końcu to chyba piąte w ciągu ostatnich 30 lat moje z nią pożegnanie po wspólnej pracy, może nie ostatnie? Magda będzie wracać do nas z tych swoich wypraw, wiemy też, że zawsze na Cytrynę możemy w Fundacji liczyć 🙂

Teraz czekamy na koncert nowego zespołu Magdy pod nazwą “Cytrynówka”, bowiem wspólnie z Piotrem Woźniakiem powstaje kolejna muzyczna odsłona Magdaleny Turowskiej-Kowalczyk.

I wiemy, że nie ostatnia, że jeszcze nas Cytryna wielokrotnie zaskoczy 😊

Dziękujemy Ci Magda – za wszystko!

Tomasz Kopeć,
Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Muzycznej