Kiedy Bóg się rodzi

„Kiedy Bóg się rodzi” to świąteczny album, pełny muzyki, słowa i obrazu. Projekt autorstwa Mirka Kowalika z Raz Dwa Trzy ma dwie odsłony i piękny wymiar – 4Ever Music wypuścił samą płytę, Edycja Świętego Pawła książkę z płytą.
Kupując te wydawnictwa wspomagasz rodzinę zmarłego Piotra „Stopy” Żyżelewicza, doskonałego muzyka, którego grę również tu można usłyszeć.

Na płycie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki w niezwykłych aranżacjach. Jest coś dla tych, którzy lubią góralszczyznę, południowe rytmy, jest nutka jazzowa. Doskonałych muzyków nie trzeba reklamować: Pospieszalscy, Trebunie-Tutki, Hania Rybka, JazGot, NewLife’M, Tabasco Club. W książce jest też coś dla tych, którzy chcieliby głębszej refleksji inspirowanej słowem, poetycka zaduma nad istotą Bożego Narodzenia – Ernesta Brylla i Mirosława Kowalika, gawędy świąteczne Katarzyny Rolbieckiej w tłumaczeniu na podhalański Jana Trebuni-Tutki. Na płycie można usłyszeć wymienione teksty w interpretacji Jerzego Treli. Słowa przetykane są obrazami, także bardzo różnorodnymi w formie.


Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie konkretnych działań Polskiej Fundacji Muzycznej, która wspomaga ludzi muzyki będących w trudnej sytuacji życiowej. W tym wypadku jest to pomoc rodzinie zmarłego nagle Piotra „Stopy” Żyżelewicza, doskonałego perkusisty, którego usłyszeć można również na tej płycie.

Dochód ze sprzedaży obu publikacji będzie przekazany na subkonto Kasi Żyżelewicz w Polskiej Fundacji Muzycznej.

Krótka prezentacja płyty dostępna jest tu: