Dziś mija 80 rocznica urodzin Wojciecha Kordy

Dzisiaj, 11 marca, 80 urodziny obchodziłby Wojciech Korda.

To nazwisko znają wszyscy miłośnicy polskiej piosenki. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko w chórze Stefana Stuligrosza “Poznańskie Słowiki”. Jako nastolatek pierwsze kroki na dorosłej estradzie stawiał w klubie Od Nowa, wraz z gitarzystą Tomaszem Dziubińskim, kolegą ze szkolnej ławy. Po maturze w poznańskim Technikum Geodezyjnym, wyruszył na pierwsze nagrania do Warszawy. Na szczecińskim Festiwalu Młodych Talentów 1962 roku znalazł się w złotej dziesiątce laureatów. Zwrócił wówczas na niego uwagę Franciszek Walicki. Chłopak o niepowtarzalnej barwie głosu i dużej ekspresji, szybko stał się liderem zespołu Niebiesko Czarni, z którym był związany do końca swojej działalności.


Wojciech Korda był przez ostatnie lata swojego życia związany także z Polską Fundacją Muzyczną, niestety nie tak jak mógłby sobie tego życzyć – poprzez wspieranie naszych akcji, tylko jako osoba pilnie potrzebująca pomocy, opieki i środków na leczenie, co spowodowały rozległe kilkukrotne udary.

Dzięki wpłatom naszych Darczyńców Polska Fundacja Muzyczna miała możliwość by tę opiekę nad Wojciechem Kordą sprawować do samego końca.

Mieliśmy również możliwość opłacenia kosztów pogrzebu i niesienia pomocy opiekującej się nim żonie, Aldonie, której Wojciech był miłością życia.

Dlatego dzisiaj przypominamy o tym, byście składając deklaracje podatkowe za ubiegły rok, uwzględnili przekazanie 1,5% podatku na rzecz PFM.

By to zrobić, wystarczy wpisać w rozliczeniu nasz nr KRS 0000179888.

To jedno kliknięcie zapewni niezbędną pomoc Ludziom Muzyki i ich bliskim, których mamy pod swoją opieką

Znajomi, którzy lubią stronę Wojciech Korda

Wojciech Korda: Mój świat niebiesko-czarny.