ALDONA I WOJTEK

Artystę Wojciecha Kordę wszyscy kojarzymy i znamy, pamiętamy że pierwszy udar niedokrwienny przeszedł w kwietniu 2015 roku…

Nie wszyscy może wiedzą, ale od tamtego czasu jest przy nim codziennie jego żona Aldona, która dla nas jest niezwykłą osobą, prawdziwą bohaterką walki o codziennie życie Wojtka.

Pewnie nie wiecie, ale przez kilka lat Wojciech przeszedł co najmniej 6 udarów, co spowodowało upośledzenie wnętrza organizmu. Dlatego w wyniku tracheostomii oddycha przez respirator, odżywia się przez PEG do żołądka i kolejną rurką bezpośrednio jelitowo – nad tym wszystkim co dzień panuje pani Aldona, bo jeden błąd i płyny lub gazy się mieszają lub kumulują – można się zadławić i udusić – taki kryzys mieli latem zeszłego roku. Wojtek ma poza tym parkinsonizm poudarowy, czyli sztywne kończyny. Wymaga codziennej rehabilitacji, bo mimo pozycji leżącej musi się co dzień obracać by pobudzać krążenie w całym organizmie. O cewniku, pampersach, podkładach, maściach pisał już nie będę, ale Wojtek dzięki codziennemu wysiłkowi żony nie ma ani jednej odleżyny.

NFZ do pampersów niewiele dopłaca miesięcznie, tylko one wraz z maściami to koszt kilkuset złotych miesięcznie.

Pani Aldona nie pracuje, ma maleńką emeryturę, nie ma czasu, jest całodobowym serwisem medycznym i pogotowiem ratunkowym – jest cichą bohaterką codziennej walki o zdrowie i życie.

Staramy się od lat w Fundacji zbierać na ich mozolne i trudne życie, zeszłoroczny 1% dał tyle, że na kilka kolejnych miesięcy wynajęliśmy łóżko medyczne do korzystania domowego, wsparliśmy zakupy niezbędnych rzeczy, opału – to wystarczy do lutego. Pani Aldona nie ma siły, żyje praktycznie z dnia na dzień, ale dalej będzie bieda, jeśli nie pomożemy.

Może na co dzień nie każdy sobie wyobraża, jak czasem może wyglądać życie z chorobą bliskich osób, szczególnie tych, które kochamy. Wszystkie posty od 7 lat zawsze poświęcaliśmy Wojciechowi Kordzie, ale ten jest dla Pani Aldony, ona tą pomocą na co dzień dzielnie zarządza, o ile mamy dla nich w Fundacji jakieś środki.

Przekażcie proszę Wojtkowi i Aldonie wpłatę na konto w Polskiej Fundacji Muzycznej, by 2022 rok mógł się dla nich zacząć lepiej.

Prosimy o wpłaty na subkonto 

30 1140 1977 0000 2634 0600 1008 

tytułem: WOJCIECH KORDA

Można również wrzucić datek do Wirtualnej puszki: