Pomoc dla Jana Borkowskiego

Muzyczne małżeństwo Wandy i Jana Borkowskich (wł. Narkiewicz-Jodko) znają wszyscy melomani. 

Jan to założyciel Hybryd, organizator Jazz Jamboree, od 1970 r. dziennikarz programu 3 PR, w tym audycji „trzy kwadranse JAZZU”. Ponadto Producent nagrań i koncertow radiowych, projektów płyt i antologii (Osiecka, Przybora/Wasowski, Młynarski…).
Wanda, piosenkarka, członkini słynnego polskiego girlsbandu Alibabki, zespołu, który powstał w 1964 roku – znamy je wszyscy m.in. z 15 występów w Opolu, 4 w Sopocie, nagrań utworów własnych, jak też chórków ze wszystkimi liczącymi się artystami od lat 60 do 90.

Pod koniec października u Wandy podczas rutynowych badań wykryto guza mózgu, który wymagał natychmiastowej operacji – przeprowadzono ją niezwłocznie.
Tego samego dnia Jan cierpiący od kilku lat na chorobę neurologiczną doznał wypadku w mieszkaniu co skończyło się unieruchomieniem lewego barku na kolejne tygodnie. Stres spowodowany stanem Wandy w ciągu kilku dni spowodował, iż Jan przestał poruszać się samodzielnie i wymaga opieki 24h. 
14 listopada 2019 roku małżonkowie powrócili do swojego praskiego mieszkania – taka była ich wola. 
Niestety, pomimo intensywnej opieki lekarskiej 19 lutego 2020 r. Wanda przegrała walkę z chorobą nowotworową.

Prosiliśmy o wsparcie dla obojga. Dziś, w tak trudnym czasie, tym bardziej prosimy o wsparcie dla Jana.

Jan może już opuszczać łóżko a nawet udawać się na spacery dzięki PFM, która ofiarowała mu specjalny wózek. 
Przed Janem kolejne badania i walka o zachowanie możliwie jak najlepszej kondycji i stanu zdrowia. Aby mógł dalej funkcjonować niezbędne jest dostosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rehabilitacja. To jednak przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego Fundacja postanowiła uruchomić akcję pomocową dla Jana – zbieramy na dostosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych i rehabilitację.
Prosimy o wpłaty, a wkrótce zaprosimy na specjalny charytatywny koncert dla Jana.

Numer konta: 83 1140 1977 0000 2634 0600 1024
tytułem: Pomoc dla Jana Borkowskiego

Będziemy wdzięczni także za przekazanie 1% podatku: KRS 0000 179 888, cel szczegółowy: Jan Borkowski.